در حال بارگذاری فایل ...
اپ صنایع پلاستیک ایمانیدسترسی آسان‌تر

کیسه زباله

یکی از مسائل مهمی که در طور روز با آن مواجه هستیم، مدیریت پسماندها و زباله‌هایی است که در طول روز تولید می‌کنیم. واقعیت این است که همه ما در منزل، محل کار، کلاس درس، وسایل نقلیه و هرجایی که باشیم، در حال مصرف محصولات مختلف و تولید زباله هستیم. یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌هایی که می‌توانیم زباله‌های تولید شده را مدیریت و دفع کنیم، استفاده از کیسه زباله است.

کیسه زباله علاوه بر اینکه برای جمع‌آوری پسماندها استفاده می‌شود، به نظافت و زیبایی محیط نیز کمک می‌کند. طبیعی است مدیریت زباله‌ها در محیط‌های مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال زباله‌های خانگی با زباله‌های صنعتی و بیمارستانی تفاوت‌های بسیاری دارند. از این رو انواع مختلفی از کیسه زباله تولید می‌شود که هریک کاربری خاصی دارند.

در ادامه می‌توانید انواع مختلف کیسه زباله‌های تولید شده توسط گروه صنایع پلاستیک ایمانی را ببینید و برای سفارش محصول مورد نظر خود با شماره تلفن 02156540672  تماس حاصل نمایید.

این مجموعه در سال 1387 با هدف تولید انواع محصولات یکبار مصرف، آغاز به کار نموده و در حال حاضر علاوه بر تولید انواع کیسه زباله‌های صنعتی و خانگی، قادر به تولید و صادرات انواع سفره یکبار مصرف و انواع کیسه پلاستیک رکابی یا همان کیسه پلاستیک دسته‌دار می‌باشد که نمونه‌هایی از آن را در زیر مشاهده می‌کنید.

برای دریافت اطلاعاتی مثل قیمت هریک از محصولات یا مشاوره برای خرید فرم زیر را پر کنید و یا همین حالا با شماره تلفن 02156540672 تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

فرمی برای نمایش انتخاب نشده است.

تقسیم بندی انواع کیسه زباله

شاید با شنیدن کلمه کیسه زباله، به یاد کیسه‌های نسبتاً بزرگ مشکی بیفتید، اما واقعیت این است که کیسه زباله نیز خود بر اساس نوع کاربری، ابعاد و ضخامت، انواع مختلفی دارد. به طور کلی می‌توان کیسه زباله‌ها را بر اساس نحوه تولید و نوع مصرف به دو نوع مختلف تقسیم بندی کرد.

جنبه تولیدی به ابعاد، ضخامت، اشکال، رنگ و ویژگی‌های ظاهری محصول در محل تولید اشاره دارد. به عنوان مثال کیسه زباله برگه‌ای و کیسه زباله رولی. اما جنبه مصرفی، به نوع کاربری کیسه زباله اشاره دارد. به عنوان مثاله کیسه زباله خانگی و صنعتی.  

انواع کیسه زباله از لحاظ تولیدی

کیسه زباله برگه‌ای

کیسه زباله برگه‌ای در واقع تعدادی کیسه زباله است که به صورت تا شده روی یکدیگر داخل یک بسته بندی قرار داده شده است. برای هر بار استفاده باید یکی از برگه‌های کیسه زباله را از بسته بندی خارج نمود.

کیسه زباله رولی

کیسه زباله رولی، شامل تعدادی کیسه زباله است که برگه‌ها به دور یک استوانه رول شده و در یک جعبه مقوایی بسته بندی می‌شوند. کیسه‌ها توسط دستگاه پرفراژ از هم جدا شده و وجود این پرفراژها در انتهای هر کیسه، کار جداسازی کیسه‌ها را راحت‌تر می‌کند. در حال حاضر این نوع کیسه‌ها به دلیل سهولت در استفاده و حجم کم، محبوبیت بالایی در بین مصرف‌کنندگان دارد.

کیسه زباله معطر

کیسه زباله‌های معطر، شامل اسانس‌هایی هستند که برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع زباله در هوا، تولید شده‌اند. وجود رایحه‎های گل، میوه و عطرهای مختلف در فرمولاسیون تولید کیسه زباله، باعث خوشبو شدن محیط می‌شود.

انواع کیسه زباله از لحاظ مصرفی

کیسه زباله خانگی

برای جمع‌آوری زباله‌های خانگی، بهتر است از دو کیسه برای تفکیک زباله‌های خشک و تر استفاده شود. بهتر است زباله‌های خشک و زباله‌هایی که وزن کمتری دارند در کیسه زباله نازک‌تر قرار بگیرند و زباله‌های تر یا زباله‌هایی که وزن بیشتری دارند، در کیسه‌های ضخیم تر قرار داده شوند.

کیسه زباله خانگی معمولاً در ابعاد 55*70 با ضخامت‌ها و رنگ‌های مختلف در دو نوع برگه‌ای و رولی تولید می‌شود.

کیسه زباله اداری

زباله‌هایی که در شرکت‌ها یا ادارات تولید می‌شوند، با پسماندهای خانگی تفاوت دارند. این نوع زباله‌ها معمولاً از جنس کاغذ و مقوا و ب طور کلی زباله خشک می‌باشد. از طرف دیگر حجم آن‌ها نیز در مقایسه با زباله خانگی کمتر است. بنابراین بهتر است در این مکان‌ها از کیسه‌هایی با ابعاد کوچک‌تر استفاده شود تا بتوان با تعویض سریع‌تر کیسه‌ها از تجمع زباله در محیط جلوگیری نمود.

ابعاد کیسه زباله مناسب برای ادارات و شرکت‌ها می‌تواند بر اساس نوع استفاده و میانگین تولید زباله متفاوت باشد.

کیسه زباله صنعتی 

زباله‌های صنعتی، نوع دیگری از زباله‌ها هستند که معمولاً حجم زیاد و وزن سنگینی دارند. برای جمع‌آوری زباله‌های صنعتی بهتر است از کیسه‌های ضخیم‌تر با ابعاد بزرگ‌تر استفاده شود. البته نوع کیسه زباله متناسب با هر صنعت، به نوع آن کسب و کار و زباله‌های تولید شده در آن بستگی مستقیم دارد.

معمولاً کیسه زباله مناسب برای کسب و کارهای صنعتی، در ابعاد 70*90 و یا 80*100 با ضخامت بیشتر تولید می‌شود. انتخاب ابعاد و ضخامت کیسه زباله به طور مستقیم با نوع کسب‌وکار مرتبط است.

تفاوت کیسه زباله خانگی و صنعتی

شاید این سوال پیش بیاید که تفاوت کیسه زباله خانگی با اداری و صنعتی در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اصلی‌ترین تفاوت این سه مدل کیسه زباله در ضخامت و ابعاد آنهاست.

کیسه زباله خانگی و اداری معمولاً در ابعاد 70*55 تولید می‌شود، در حالی‌ که کیسه زباله‌های صنعتی ممکن است ابعاد 70*90 یا 80*100 یا 80*120 و حتی 100*130 داشته باشد. اینکه چه ابعادی برای چه صنعت و کسب‌وکاری بهتر است و یا ضخامت کیسه زباله مناسب برای هر صنعت چقدر است، به طور کامل به فعالیت‌های آن صنعت و میانگین زباله‌های تولیدی در طول روز دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید انواع کیسه زباله و لوازم یکبار مصرف می‌توانید همین حالا با شماره تلفن **** تماس بگیرید.

جمع بندی

تولید زباله یکی از دغدغه‌های اصلی دوست داران محیط زیست است. رشد جمعیت و افزایش مواد مصرفی، رشد تولید زباله را نیز به دنبال دارد. همچنین مدیریت زباله های مختلف نیازمند استفاده از کیسه زباله مناسب است. در این راستا گروه صنعتی ایمانی اقدام به تولید کیسه زباله با کاربری خانگی و صنعتی نموده است. امید است توانسته باشیم با طراحی و تولید کیسه زباله های با کیفیت و زیست تخریب پذیر، گام مؤثری در جهت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی برداشته باشیم. 

شماره تماس پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صنایع پلاستیک ایمانی می‌باشد.
طراحی سایت باویترین
ویترین